Кашель        05 Вересня 2018        250         0

Парацетамол від головного болю допомагає при вагітності, грудне вигодовування, можна дітям

Препарат, який знайомий нам з дитинства дозволяє прибирати симптоми хвороби. Досі його використовують, щоб знімати жар, запальні процеси і больові відчуття. З часів СРСР ліки зазнало значні зміни. Зараз його можна зустріти у вигляді таблеток або капсул), ректальних свічок або сиропу. Але основна формула залишилася колишньою. Наскільки ефективний цей препарат? Про все по порядку.

Зміст

  • 1 Фармакологічна дія
  • 2 Склад
  • 3 Способи застосування та дози
    • 3.1 Таблетована форма для дорослих
    • 3.2 Ректальні супозиторії (свічки)
    • 3.3 Дитячий сироп
  • 4 Застосування вагітними та жінкам
  • 5 Дітям
  • 6 Форма випуску
    • 6.1 Таблетки
    • 6.2 Ректальні свічки
    • 6.3 Сироп
  • 7 Протипоказання і побічні ефекти
  • 8 Цінова категорія
  • 9 Аналоги
  • 10 Висновки

Фармакологічна дія

Парацетамол від головного болю не лікує саму хворобу. Він прибирає тільки симптоми, які вона викликає. Тобто, збиває температуру, знімає запальні процеси, блокує больові відчуття, пригнічуючи ЦОГ.

Як тільки активна речовина потрапляє всередину, вона швидко починає всмоктуватися стінками слизової кишечника і через кров поширюється по всьому організму. Після того, як формула подіє на організм, препарат активно збирається в печінці та виводиться із сечею через нирки.

Діяти парацетамол починає дуже швидко. Приблизно через годину всі симптоми зникають: зникає головний біль, падає температура.

Парацетамол від головного болю допомагає при вагітності, грудне вигодовування, можна дітям

Лікарі рекомендують його використовувати як засіб від головного болю або для того, щоб збити температуру. Тобто, його можна використовувати як комплексний засіб для зняття симптомів або для того, щоб прибирати кожен симптом окремо.

Це важливо! В даний час наука просунулася настільки, що парацетамол найчастіше можна зустріти, як додатковий засіб, у складі інших медикаментозних препаратів. Наприклад, Гриппостад, Колдрекс, Фервекс, і т. д.

Склад

До складу ліків входить основна діюча речовина парацетамол (200мг. / 500мг. у таблетках, 80мг. у ректальних супозиторіях і 120мг. у дитячому сиропі).

Допоміжні речовини:

  • кукурудзяний крохмаль;
  • стеаринова кислота;
  • картопляний крохмаль;
  • кроскаммелоз натрію;
  • желатин.

Дитячий парацетамол у вигляді сиропу:

  • метилпарагідроксибензоат;
  • пропілпарагідроксибензоат;
  • пропіленгліколь;
  • гліцерин;
  • 96%-й етанол;
  • понсо 4R.

Каталізатори:

  • вода фільтрована;
  • ксантанова мідь (немає в дитячому сиропі);
  • ароматизатор малина (в дитячому сиропі);
  • гліцерол (немає в дитячому сиропі);
  • барвник.

Це склад для таблеток і сиропу. Ректальні свічки складаються з діючої речовини і жиру.

Способи застосування та дози

Таблетована форма для дорослих

Рекомендується приймати ліки від 3 до 4 разів на добу. Парацетамол можна пити після прийому їжі, його слід запивати великою кількістю води.

  • Мінімальна доза препарату становить 0,35 – 0,5 р. за один прийом.
  • Максимальна доза препарату становить 3 – 4г. За один прийом.

Діти можуть вживати таблетовану форму від 3-х років.

  • Від 3-х до 6 років максимальна денна норма (24год) становить від 1 до 2 р. (щодо 60г. на 1кг. маси тіла без одягу).
  • Від 9 до 12 років максимальна денна норма (24 години) становить 2 р.

Ректальні супозиторії (свічки)

Допомагає парацетамол від головного болю? Деякі лікарі прописують свічки. Їх ставлять дітям від 1 міс. до 3 років. При цьому необхідно враховувати, що за один прийом використовується свічка 15мг. Але за добу цей показник зростає (60мг. на 1кг. ваги). Максимальна кількість 3 – 4р.

Для дорослих (коли маса тіла більше 60 кг.) одноразовий прийом складає 0,35 – 0,5 р.

Дитячий сироп

Ефективно допомагає впоратися з проблемою, якщо дитина не хоче приймати таблетки.

  • Від 3 до 12мес. 2,5 – 5мл.
  • Від 1 року до 5 років цей показник збільшується (5 – 10мл.).
  • Від 5 до 12 років 10 – 20мл.

Якщо маса тіла більше 60 кг., тоді необхідно використовувати 20 – 40мл.
Парацетамол від головного болю можна пити 3 – 4р. за добу. Запивати водою не обов’язково.

Увага! Якщо парацетамол не допоміг прибрати симптоми, слід звернутися до лікаря.

Застосування вагітними та жінкам

Парацетамол при головному болю на 1 триместрі вагітності категорично протипоказаний. Але на 2-му та 3-му триместрі у період вагітності парацетамол від головного болю прописують дуже обережно та лише при дуже сильної болі.

Зазвичай вагітні жінки і матері, що годують спостерігаються у лікаря і при будь-яких ускладненнях відразу ж вирушають на обстеження.

Парацетамол від головного болю допомагає при вагітності, грудне вигодовування, можна дітям

Буває, що парацетамол від головного болю при вагітності прописують годуючій мамі. Варто пам’ятати, що препарат потрапляє прямо в молоко, отже, парацетамол при годуванні можуть прописати, але дитину потрібно буде перевести на штучне годування.

Тому на питання, чи можна вагітним застосовувати препарат, відповідаємо: на другому і третьому триместрі вагітності допускається вживання препарату, але під чітким керівництвом лікаря.

Годуючим мамам краще виключити прийом, в іншому ж випадку знадобиться відлучити дитину від грудного вигодовування.

Дітям

Парацетамол від головного болю для дітей показаний в різних формах. Таблетки починають пити від 3-х років. Тому були розроблені аналоги, щоб використання для дітей ліки було не таким противним.

Ректальні свічки використовують тільки тоді, коли звичайний препарат не дає потрібного результату. Його не можна використовувати з іншими засобами, які містять парацетамол. Свічки ставлять виключно дітям, але для дорослих іноді роблять винятки.

В інструкції сказано, що свічки ставлять дитині до 1 року, але тільки під чітким наглядом лікаря. Щоб процедура не шкодила дитині, необхідно розрахувати точне дозування.

Парацетамол від головного болю допомагає при вагітності, грудне вигодовування, можна дітям

Сироп слід приймати, коли у малюків починають різатися зубки або у нього болить горло. Дана лікарська форма знімає симптоми дитячих захворювань (коклюш, свинка, вітрянка і т. д.).

Використання для дітей даного препарату набагато приємніше, ніж попередні дві форми. Він має малиновим смаком, який подобається дітям. Навіть при підвищенні температури тіла такий вигляд ліки пити набагато приємніше, ніж гіркі пігулки.

Форма випуску

Таблетки

Випускаються в круглому, злегка приплюснутом вигляді. Колір – білий. Кількість активної речовини в одній таблетці може змінюватися (200, 250, 325, 500мг.). Замість таблеток в аптеці можна зустріти пластинку з капсулами. У цьому випадку активна речовина захищено желатинової упаковкою, яка розчиняється в шлунку після застосування.

Парацетамол від головного болю допомагає при вагітності, грудне вигодовування, можна дітям

Ректальні свічки

Мають витягнутої конусоподібною формою. Випускаються по 5шт. в одній платівці. У кожній упаковці міститься за 2 пластинки.

Парацетамол від головного болю допомагає при вагітності, грудне вигодовування, можна дітям

Сироп

Знаходиться у флаконі (банку) (50 або 100 мл.). До упаковки додається ложка – дозатор.

Парацетамол від головного болю допомагає при вагітності, грудне вигодовування, можна дітям

Протипоказання і побічні ефекти

Негативні наслідки і побічні ефекти можуть виникати при деяких обставинах.

Протипоказання:

  • непереносимість самого парацетамолу або іншого компонента в ліках;
  • порушення (або частковий відмова печінки, нирок (як правило, це печінкова або ниркова недостатність);
  • недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • будь-які прояви хвороб крові (наприклад, лейкемія);
  • наявність хвороби гіпербілірубінемії;
  • хронічний алкоголізм;
  • ректальні свічки не можна ставити дітям до 1 місяця;
  • якщо маса тіла дитини менше 4кг. (ректальні свічки);
  • не можна ставити свічки, якщо в анусі або слизової оболонки прямої кишки йдуть запальні процеси, або пацієнт страждає від діареї;
  • таблетовану форму можна приймати дітям до 3-х років;
  • вагітні жінки чи матері, що годують.

У препарату є свої побічні ефекти.

  • різні алергічні реакції (свербіж, висип, кропив’янка, набряки тощо);
  • блювотні позиви;
  • гострі болі в эпигастрильной області (під мочевидным відростком);
  • збільшення активності ферментів печінки, жовтяниця, як правило, в цьому випадку не розвивається;
  • гіпоглікемія (можлива кома);
  • недокрів’я (анемія);
  • порушення кровообігу (зокрема сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія);
  • задишка;
  • біль у серці;
  • гемолітична анемія;
  • ймовірність бронхиспазма;
  • можливо почервоніння в анусі і подразнення прямої кишки при установці свічок.
  • підвищення тиску після прийняття сиропу;
  • запаморочення (для сиропу);
  • втрата орієнтації у просторі (для сиропу);
  • психомоторне збудження (для сиропу);
  • можливо нефротоксичну дію, коли відбувається передозування сиропом;

Увага! Всі побічні ефекти виникають дуже рідко. Найчастіше негативні ефекти з’являються при неправильному дозуванні або недотриманні приписів лікаря. Але, якщо у вас проявився один з побічних ефектів після того, як ви прийняли ліки, слід негайно звернутися до лікаря.

Цінова категорія

Вартість товару залежить від виробника і регіону, але в цілому таблетована форма починається від 7р., ректальні свічки в районі 22р., а сироп від 45р. Але ціни можуть змінюватися в залежності від курсу і магазину.

Аналоги

Якщо у пацієнта є непереносимість одного з компонентів препарату, або медикаментозне засіб не підходить для нього, лікар може запропонувати аналоги парацетамолу:

  • панадол;
  • цефекон;
  • ефералган;
  • анаприон;
  • мілістан.
  • Висновки

    Парацетамол допомагає прибрати симптоми захворювання (грип, ГРЗ, коклюш, свинка, і т. д.). Кожен вид ліки призначений для різних груп пацієнтів. Сироп дають немовлятам і дітям, ректальні свічки ставлять, якщо звичайний препарат не допоміг, а таблетки вживають всі з віку 3 років. Зовнішній вигляд ліків змінюється, але основний принцип дії залишається незмінним.