Дитячий Парацетамол сироп і суспензія – інструкція по застосуванню

Парацетамол Дитячий широко застосовується як жарознижуючий і знеболюючий для дітей, згідно інструкції по застосуванню, сироп – з 2 років, суспензія – з 3 місяців.

Зміст статті

  • 1 Склад
  • 2 Властивості
    • 2.1 Фармакокінетика
  • 3 Свідчення
  • 4 Протипоказання
  • 5 Застосування, дозування
    • 5.1 Сироп
    • 5.2 Суспензія
  • 6 Побічна дія
  • 7 Ознаки перевищення дозування
  • 8 Особливі вказівки

Склад

До складу рідкої суспензії Парацетамол Дитячий 120 мг, 5 мг, розфасованої у флакони 100, 200 мл, забезпеченою інструкцією для дітей, входять:

  • активна речовина — парацетамол з вмістом 120 мг активного компоненту на 5 мл розчину;
  • допоміжні з’єднання – сорбіт, гліцерин, лимонна кислота, ароматизатори «Суниця», «Апельсин».

Крім Парацетамолу Дитячого, для лікування дітей застосовують суспензію Парацетамол Бебі 120 мг, 5 мл, яку вживають в такому ж дозуванні.

Сироп випускається в ємностях 50, 100 мл Містить, крім активного компонента, цукор, лимонну кислоту, цитрат натрію, етанол, смакові добавки.

Замінити сироп Парацетамол Дитячий можна сиропом Панадол Бебі, який містить таку саму діючу речовину в кількості 120 мг, однак ці кошти не можна, як вказано в інструкції по застосуванню, для дітей з цукровим діабетом.

Ліки відпускаються без рецепта, що вказує на їх відносну безпеку.

Властивості

Парацетамол – жарознижуючий і знеболюючий засіб з групи анилидов, міститься в препаратах Панадол, Дитячий Тайленол, розчинні таблетки Панадол, Еффералган, Цифекон, Перфалган.

Парацетамол – симптоматичний засіб, призначений для усунення симптомів хвороби. Для лікування дітей зручно користуватися рідкими формами парацетамолу – сиропом і суспензією. При такому способі лікування легше замаскувати смак ліки ароматизатором.

З’єднання здатне проникати через гематоенцефалічний і плацентарний бар’єр. Діюча речовина впливає безпосередньо на центри мозку, які відповідають за регуляцію температури і больових відчуттів.

Фармакологічна дія засобу полягає у блокуванні активності ферменту циклооксигенази в центральній нервовій системі, що пригнічує виробництво факторів запалення простагландинів.

Периферичного протизапальної дії препарат не має, так як його активність блокується клітинними ферментами пероксидазами. Це властивість робить безпечним прийом ліки при захворюваннях шлунка, в літньому та дитячому віці.

Фармакокінетика

Час напіввиведення, за який концентрація знижується в 2 рази і стає нижче терапевтичної, становить 4 години.

Метаболізм відбувається в печінці, де 80% препарату зв’язується, утворюючи неактивні метаболіти. Інша частина трансформується, утворюючи активні проміжні сполуки, які нейтралізуються за участю глутатіону, цистеїну і меркаптуровой кислоти.

Нестача в організмі глутатіону призводить до блокування ферментної активності структурної одиниці печінки (гепатоцитів) з розвитком його некрозу. Така небезпека створюється при передозуванні препарату.

Метаболіти парацетамолу виводяться з організму нирками протягом доби на 95% .

Свідчення

  • Біль зубний, головний, суглобова, опікова, викликана травмою, отит, фарингіт, ангіну;
  • підвищена температура при інфекційних захворюваннях, введення вакцини.

При використанні парацетамолу в сиропі для лікування дітей, треба пам’ятати, що до складу сиропу входить цукор та етиловий спирт.

У суспензії є сахароза, 5 мл лікарського розчину містять 0,25 ХО (хлібних одиниць), що повинно враховуватися при лікуванні дітей, що страждають діабетом.

Протипоказання

  • Хвороби крові;
  • дитячий вік менше 1 місяця для суспензії, 2 років – для сиропу з-за присутності етилового спирту;
  • відсутність ферменту глюкоза-6-фосфатдегидрогеназа, обумовлена спадковістю;
  • непереносимість фруктози;
  • недолік сахарази.

З обережністю призначають ліки при печінковій, нирковій недостатності. Під контролем лікаря приймають суспензію немовлята від 1 до 3 місяців.

В індивідуальних випадках може знадобитися корекція дозування. Застосування засобу обмежена при гастриті, виразці шлунка.

Застосування, дозування

Суспензію і сироп приймають до їжі, приблизно за годину або 2 години, добре запиваючи. Ліки не розбавляють. Частіше 4 годин препарати приймати не можна.

Період, через скільки починають діяти Парацетамол в сиропі і суспензії, зазвичай становить 20 хвилин, але може проявитися після 1,5 годин.

Сироп

Парацетамол Дитячий потрібно приймати дітям перед вживанням їжі до 4 рази/добу, як вказано в інструкції по застосуванню сиропу, в добовій дозі, що відповідає віку і ваги тіла.

Перед лікуванням засіб збовтують. Для дозування сиропу Парацетамол Дитячий використовують чайн. ложку, кількість активної речовини у якої становить 120 мг.

Разовий прийом сиропу становить у дитини:

  • починаючи з 2 по 3 року – 0,5 — 1 чайних ложки;
  • після 3 до 6 – від 1,5 лож. до 2 ч. лож.;
  • з 6 років до 12 років – 2-3 чайн. лож.;
  • після 12 років – з 3 по 5 чайн. лож.

Суспензія

Перед вживанням добре збовтують.

  • Дозування сиропу Дитячий Парацетамол для лікування дітей призначають в залежності від ваги, в пропорції 10-15 мг/1 кг
  • Добова доза повинна бути менше 60 мг/1 кг
  • Суспензію вживають до 4 разів на день. Зручно дозувати ліки за допомогою мірного стаканчика. В 1 мл суспензії містить 25 мг парацетамолу.

    Разова доза:

    • в 1-3 міс. – 2 мл;
    • 3 міс.- 12 міс. – з 2,5 до 5 мл;
    • 12 міс. – 6 років – 5 мл – 10 мл;
    • з 6 – 14 років – 10 мл – 20 мл

    Без консультації лікаря засіб допускається використовувати з 3 місяців:

    • не довше 3 діб для зниження температури;
    • не більше 5 діб для використання в якості анальгетика.

    Побічна дія

    Лікування може викликати у дитини алергію у вигляді шкірного висипання, сверблячки, ангіоневротичного набряку.

    До небезпечних побічних ефектів відноситься зниження глюкози в крові при тривалому прийомі препаратів, що може викликати гіпоглікемічну кому. При тривалому лікуванні треба контролювати кількість глюкози в крові.

    Препарат при передозуванні пошкоджує печінку. Небезпечною дозою для дітей служить прийом 10 г препарату.

    Ознаки перевищення дозування

    При передозуванні протягом доби розвиваються симптоми:

    • нудота, блювання;
    • біль з локалізацією в області живота;
    • блідість шкірного покриву;
    • порушення роботи печеночныхферментов.

    При значному передозуванні відзначається порушення роботи нирок, підшлункової залози, аритмія. Передозування може ускладнитися нирковою недостатністю, комою.

    Особливі вказівки

    При лікуванні дітей з особливою увагою потрібно прагнути уникати передозування парацетамолу, та не вживати одночасно 2 і більше лікарських засобів, що містять дане активну речовину.

    Не можна одночасно довгостроково використовувати парацетамол у високій концентрації та саліцилати. Це може викликати побічні ефекти у вигляді пухлини нирки або сечового міхура.

    В доповнення до даної теми читайте:

    Від чого допомагає парацетамол.